Jaké služby vám u nás poskytneme

PREVENCE

se vyplatí . Provádíme podrobné a pečlivé preventivní prohlídky chrupu dětí i dospělých vždy v kombinaci s rentgenovým vyšetřením, případně CT vyšetřením. Prohlídku malých dětí někdy provádí hygienistka, případně sestřička, abychom děti co nejméně stresovali.

Na prohlídku navazuje komplexní plán léčby s nákresy, fotodokumentací, modely, takže pacient má už po první návštěvě rámcovou představu co je třeba vyřešit, jak to bude vypadat, jak dlouho to bude trvat a kolik to bude stát. U dětí provádíme pečetění rýh - preventivní ošetření bránící vzniku kazu na stálých zubech. U dětí i dospělých provádíme preventivní impregnaci zubů fluoridovými laky. Všichni naši pacienti mají možnost být v péči dentální hygienistky.

VÝPLNĚ

Vrtání, neboli preparaci, provádíme většinou - a na přání pacienta vždy - s místním znecitlivením. Používáme minimálně bolestivou tzv. intraligamentární anestezii. Defekt před zaplněním ošetříme chemickou desinfekcí, ultrazvukem a zaplníme. K zaplnění používáme, dle typu defektu, okolním poměrům a přání pacienta, některou z následujících výplní:

  • Amalgam - používáme pouze nejmodernější amalgamové směsi s dlouhodobou životností, bez tmavnutí, drolení, vysoce odolné a leštitelné.
  • Fotokompozitní výplně - tzv. bílé plomby - vysoce estetické, na zubu minimálně nápadné. Tvoří téměř 100% našich ošetření.
  • Keramické inlaye - ze zirkoniové keramiky na CNC přístrojích zhotovený odlitek defektu zubu, který se do defektu vlepí.

DENTÁLNÍ HYGIENA

Naše dentální hygienistka odstraní ze zubů zubní kámen, usazené pigmentace, vybere nejvhodnější způsob čištění a k němu odpovídající pomůcky. S pacientem probere a nacvičí, jak má postupovat, aby co nejdokonaleji odstranil povlak, udržel zdravou dáseň a chrup. Vysvětlí souvislosti mezi povlakem a kazivostí, parodontosou, rovnátky, těhotenstvím a podobně. Vybere a doporučí speciální čištění pro pacienty s protetickými pracemi, s rovnátky, s ortodontickými vadami.

Začne terapii parodontózy a to tak, že to velmi často stačí k výraznému zlepšení stavu. Pokud ne, indikuje ve spolupráci s lékařem další postup.

ENDODONCIE

tedy ošetření kořenových kanálků. Ty přesně změříme, strojově vyčistíme dle ISO norem, vydesinfikujeme a následně zaplníme nejmodernějšími materiály k tomu určenými. Momentálně používáme pravděpodobně nejdokonalejší systém na trhu, tzv. 3D plnění, které má nejvyšší kvalitu a vykazuje nejméně komplikací. Následně práci kontrolujeme pomocí rentgenu. Pokud to situace vyžaduje, spolupracujeme s pracovišti, kde tuto práci kolegové provedou pod operačním mikroskopem.

V případě větší destrukce zubu následuje dostavba zubu vsazeným čepem ze skelných vláken, dostavba pahýlku pryskyřicí a rekonstrukci završuje korunka.

PARODONTOLOGIE

Po první hygienistické fázi očistíme poddásňový zubní kámen piezo metodou, tedy nekrvavou cestou bez nutnosti operativního zákroku. V některých případech děláme genetické testy na přítomnost agresivních typů bakterií, které následně cíleně zlikvidujeme antibiotiky. U komplikovanějších případů spolupracujeme na léčbě se špičkovými klinickými pracovišti. Vždy pracujeme v týmu s dentální hygienistkou.

PROTETIKA

Zhotovujeme veškerý sortiment protetických prací. Můžeme je rozdělit na:

  • Pevné - korunky a můstky - zhotovené z náhradního kovu i ze zlatých slitin, případně z metalokeramiky či čisté zirkoniové keramiky. Z keramiky zhotovujeme vyjímečně i tzv. adhesivní můstky, tedy náhrady chybějícího zubu nalepené na okolní zuby bez nutnosti brousit je na korunku.
  • Snímací
    • částečné se sponami, nebo se zásuvnými spoji, kde není poznat, že je protéza vyndávací,
    • celkové náhrady chrupu.

Vždy pracujeme ve spolupráci s hygienistkou, která pacientovi vysvětlí, jak se má o konkrétní práci co nejlépe starat a docílit tak její maximální životnosti, a s laborantem, který se snaží o co nejvyšší kvalitu a co nejhezčí vzhled. Pacient přímo s laborantem konzultuje barvy, tvary, provedení, zkouší modely, berou se na pomoc starší fotografie pacienta a podobně.

CHIRURGIE

Používáme klasickou i intraligamentární anestezii a analgetickou premedikaci k dosažení bezbolestnosti zákroku. K extrakcím používáme piezochirurgické nástroje, které minimalizují ránu, bolesti, pooperační komplikace.

Na měkkých tkáních provádíme plastiky dásně a frenulektomie, za požití elektrokauteru. Při komplikovanějších případech spolupracujeme se špičkovými stomatochirurgickými pracovišti, pacientům zajistíme ošetření v analgosedaci, kdy zákrok v podstatě nevnímají. Chirurgií se u nás zabýváme spíše okrajově – máme kolegy kteří to prostě umí lépe.