Více o mně

Jsem ročník 1969. Po středoškolském studiu na gymnáziu v Bohumíně jsem se víceméně náhodou dostal k možnosti vystudovat stomatologii na současné Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové. V době mého nástupu se tato instituce jmenovala Vojenský lékařský a doškolovací ústav Jana Evangelisty Purkyně – VLVDÚ. Byl jsem paralelně studentem vojenské vysoké školy a Karlovy university, kterou považuji za svou alma mater. Po absolutoriu jsem ještě u armády zůstal 2 roky ve funkci „závodního lékaře“ akademie.

Kariéra vojenského stomatologa mne po čase přestala naplňovat, vyvázal jsem se tedy z armádních závazků a v roce 1996 jsem si pronajal a začal spravovat svou první soukromou ordinaci ve Štokách. Od té doby jsem ordinací vystřídal několik, jednu dobu jsem měl na starosti tři venkovské „obvody“, které jsme se sestřičkou objížděli. Získal jsem tam neocenitelné zkušenosti v komunikaci s různými typy lidí, schopnost pracovat pod tlakem i improvizovat tak, aby to nebylo na úkor kvality poskytované péče.

Po několika letech tohoto kočovného života po obecních ordinacích se stomatologickou výbavou naloženou v autě jsem došel k přesvědčení, že opravdu kvalitní stomatologie se takto dělat nedá. Dal jsem si za cíl vybudovat solidně vybavenou stálou a hlavně svou ordinaci, kde se zaměřím na poskytování toho nejlepšího, co současná zubní péče umožňuje. Toto rozhodnutí s sebou neslo i vystoupení ze systému spolupráce se zdravotními pojišťovnami. Jako každý zodpovědný řemeslník, za kterého se považuji, jsem věděl, že cena výrobku se kalkuluje podle času, materiálových nákladů, kvality provedení a nikoli podle systému „udělej to jak chceš, ale dostaneš maximálně tři stovky“.

Podařilo se mi časem vybudovat a vybavit ordinaci v příjemném prostředí, s důstojným zázemím pro pacienty i personál, najít dobrý tým lidí, kteří mi s mou prací pomáhají a bez kterých by to nešlo. Navázal jsem spolupráci s výbornými kolegy, kteří umí to, co já neumím a kteří mi pomáhají zajistit našim pacientům maximálně kvalitní stomatologický servis.

Má práce je velmi fyzicky náročná, jakkoli to tak na první pohled nemusí vypadat. Abych se udržel v pracovní formě, je nedílnou součástí mého života sport. Mám rád úpolové typy sportů a časem se z nich stalo mé druhé řemeslo – kromě toho že se snažím sám hýbat. Aktivně vyučuji systém sebeobrany RBSD.

Baví mne dělit se o získané znalosti a dovednosti, a tak kromě sebeobrany učím i první pomoc. Jsem lektorem systému ZDRSEM. Schopnost pomoci někomu v situaci, která ohrožuje život či zdraví člověka, považuji za nejdůležitější ze všech, o které jsem schopen se podělit.